Urocze pisanki zające diy

Urocze pisanki zające diy

22 października 2019

Urocze pisanki zające diy

N Na codzień spotykamy różne gatunki Zajęcy. Mamy Edyty Zając, Anety Zając i Zające Wielkanocne. Taką przynajmniej posiadam wiedzę bazującą na kilkuletnim studiowaniu pudelka w okresie sesji egzaminacyjnych, które urozmaicałam sobie czytaniem bzdur. Naprzemiennie z porządkami w szafie i wszystkim, co tylko nauką nie było.

Dziś jednak, jako że stałam się poważnym, nudnym człowiekiem z wykształceniem wyższym i czasy studiów za mną, nie chciałabym skupiać się na gwiazdozbiorze gwiazd wątpliwej jakości portalu, a na słodkich, różowonosych, okrytych futrem (chociaż kiedy na nie patrzysz wydaje Ci się, że lukrem) Wielkanocnych Zajączków.

Uśmiechnięte pisanki są wynikiem przedawkowania pinteresta oraz instagrama.  Cała reszta, to już wypadkowa moich dwóch lewych rąk i wyobraźni.

Składniki:

  • kawa
  • spotify
  • jajka
  • czarny cienkopis
  • grube aksamitne wstążki (ja użyłam także starej gumki do włosów z oysho)
  • listki eukaliptusa
  • klej typu kropelka
  • kartki grubszego papieru błyszczącego w dowolnym kolorze
  • sznurek
  • nożyczki

Okey, wykonanie naszych pisanek zacznijmy od dwóch pierwszych, niezbędnych składników, a mianowicie ulubionej kawy i playlisty na spotify. Nic tak nie umila kreatywnej pracy jak soundtrack w postaci muzyki i doping w formie kofeiny. Następnie powstrzymując drżenie rąk spowodowane piciem kawy rysujemy na jajkach buźki.

Moje Zające są absolutnie gender i w związku z tym mają zarówno urocze kobiece piegi jak i męskie wąsy.Następnie z papieru wycinamy kilkucentymetrowe paski zaokrąglone przy brzegach, na kształt zajęczych uszu. Nowo powstałe uszy przyklejamy klejem. Od tej chwili pamiętamy, że nasze zające mają już zmysł słuchu, więc staramy się uważać na słowa i nie nucić zbyt głośno lecącej w tle muzyki.

Kolejnym krokiem jest element szafiarski, polegający na doborze okrycia głowy dla naszego Zająca, w postaci opaski. Wykonujemy ją wycinając kilkucentymetrowy pasek z wstążki lub sznurka. Przyklejamy klejem do jajka. Do uprzednio wykonanej opaski przymocowujemy listek eukaliptusa za pomocą kleju. Kleju nie wciągamy. Na zakończenie nadajemy naszym pisankom imiona. Podczas dni świątecznych chrzcimy winem.

 *

Najmilszy poemsowy czytelniku! Jak nazwałbyś swoje pisanki? :) Będzie mi najmilej na świecie jeśli skomentujesz (nie trzeba być zalogowanym, można komentować jako gość po wpisaniu maila), polubisz lub udostępnisz ten tekst jeśli Ci się spodobał. Ściskam mocno! Ola

Tagi:
,
O mnie
Hello beautiful

Poems, to felietony uczuciowo-satyryczne do czytania przy herbacie i winie. Czułe historie, ładne rzeczy, wolne żarty. Boho klimat, podróże i fotografia. #Goodvibesonly dla inteligentnie wrażliwych.

A ja jestem Ola. Rozkochana w fotografii, podróżach, emocjach i słowach. I tym, jak miękkie w dotyku są psie uszy. Herbatę piję w nieprzyzwoitych ilościach. Prawniczą togę zamieniłam na wygodne trampki, a grube kodeksy na ciężką lustrzankę, którą zabrałam ze sobą w podróż dookoła świata. Chodź czytać, bo wystygnie herbata!

Chcesz nauczyć się tworzyć inspirujący content na Instagramie?
Pobierz darmowy rozdział videobooka SoulStories!

Kliknij, by pobrać darmowy rozdział SoulStories, który pomoże Ci nagrywać jakościowe video telefonem, tworzyć magiczne InstaStories i zdradzi sekrety storytellingu! Poznaj wyjątkowy format multimedialnej książki!

pobierz mini videbook

say hello on

@poems.wonderland
Zapisz się na Uczuciowo-Satyryczny Newsletter!

Chcesz dostawać ode mnie listy? Zapisz się do poemsowego newslettera!

[contact-form-7 id="20" title="Newsletter" html_class="cf7_custom_style_2"]