Ulubione zdrowe i szybkie śniadanie: owocowe miski

Ulubione zdrowe i szybkie śniadanie: owocowe miski

22 października 2019

Ulubione zdrowe i szybkie śniadanie: owocowe miski

Wiosna pachnie skoszoną trawą i świeżymi kwiatami. I truskawkami, kiedy już kilogramami ważą się na targu. W końcu najprawdziwsze owoce zastępują marketowe, kryptotruskawkowe córki Mendelejewa. Nie z krzaka, ale z drzewa: gruszki i pietruszki. Konsumpcjonistyczny pokarm dla naszych marzeń o letnich wschodach i zachodach słońca, całych górach zwiewnych sukienek, całym morzu słońca.

Wiosną i latem zamieniam się w owocożercę. I w warzywożercę. Z tego miejsca serdecznie pozdrawiam zielone szparagi i botwinkę na chłodnik. I miłą Panią z pobliskiego targu, która na pamięć zna imię mojego psa i listę robionych przez nas zakupów.

Ostatnio w ogłuszonej pierwszymi wysokimi temperaturami głowie pojawiło mi się marzenie o owocach w śniadaniowym wydaniu. Koncepcja ta wydała się być o tyle konkretna, że poranki są najlepszą porą na ewentualną dostawę tego typu cukrów i węglowodanów do naszego organizmu. Nie jest to oczywiście tajny i odkrywczy przepis, ale cieszy oczy, brzuchy i zegarki spóźnionych do pracy.

Bazą śniadania jest ulubiony jogurt naturalny lub owocowy o dobrym składzie albo zblendowane owoce, dające efekt smoothie bowl’a. Dodajemy otręby owsiane lub ekspandowaną kaszę jaglaną, nasiona chia albo siemię lniane. Suszony kokos lub orzechy… a na koniec ukochane, wybrane przez nas owoce.

Poniżej lista zakupów, która może być drobną inspiracją przy własnym komponowaniu owocowych misek. Smacznego!

Tagi:
O mnie
Hello beautiful

Poems, to felietony uczuciowo-satyryczne do czytania przy herbacie i winie. Czułe historie, ładne rzeczy, wolne żarty. Boho klimat, podróże i fotografia. #Goodvibesonly dla inteligentnie wrażliwych.

A ja jestem Ola. Rozkochana w fotografii, podróżach, emocjach i słowach. I tym, jak miękkie w dotyku są psie uszy. Herbatę piję w nieprzyzwoitych ilościach. Prawniczą togę zamieniłam na wygodne trampki, a grube kodeksy na ciężką lustrzankę, którą zabrałam ze sobą w podróż dookoła świata. Chodź czytać, bo wystygnie herbata!

Chcesz nauczyć się tworzyć inspirujący content na Instagramie?
Pobierz darmowy rozdział videobooka SoulStories!

Kliknij, by pobrać darmowy rozdział SoulStories, który pomoże Ci nagrywać jakościowe video telefonem, tworzyć magiczne InstaStories i zdradzi sekrety storytellingu! Poznaj wyjątkowy format multimedialnej książki!

pobierz mini videbook

say hello on

@poems.wonderland
Zapisz się na Uczuciowo-Satyryczny Newsletter!

Chcesz dostawać ode mnie listy? Zapisz się do poemsowego newslettera!

[contact-form-7 id="20" title="Newsletter" html_class="cf7_custom_style_2"]