Grand Canyon: chodź, pokażę Ci jak pięknie jest na księżycu!

Grand Canyon: chodź, pokażę Ci jak pięknie jest na księżycu!

22 października 2019

Grand Canyon: chodź, pokażę Ci jak pięknie jest na księżycu!

A

Amerykanie wszystko muszą mieć wielkie. Wielkie miasta z szerokimi ulicami, wielkie hamburgery z podwójnymi frytkami, wielkie gwiazdy celebrities z ich wielkimi problemami i nawet Wielki Kanion. Kiedy jechaliśmy Route 66 aby go zobaczyć, spodziewałam się więc jednego: rozmiaru XXL.

Nie spodziewałam się jednak tego, że wyląduję na innej planecie. Że nagle, wysiadając z Mustanga poczuję się jak żeńska wersja Małego Księcia. Chociaż chwilę wcześniej, po jedzeniu w jednym z amerykańskich barów nadawałabym się bardziej na innego bohatera tej samej powieści: węża, który połknął słonia.

*

Wielki Kanion okazał się być nieprawdopodobnych rozmiarów dołem utworzonym ze skał, które wydają się udawać, że są księżycowymi kraterami. Jego głębokość sięga aż 2 km, co trudno uchwycić obiektywami apartów. Jednak to, co na tej „kanionowej planecie” zachwyca najbardziej poza wszechobecnym ogromem, to paleta tęczowych kolorów, zmieniających się w zależności od tego, jak bardzo chmury na niebie zdecydują się przepuścić promienie słońca.

Dlatego właśnie, jeśli słońce zaświeci mocniej, różowe tony na skałach rumienią się bardziej, wpadając w odcienie wypalonej cegły. Kiedy jednak chmury przysłaniają światło, czerwienie bledną pokrywając się błękitami i pastelowym, miętowym pyłem.

Sherlockowie Holmesowie światowej geologii wciąż badają zagadkowe zjawisko jakim jest Wielki Kanion i przyczyny jego powstania. Teorii i założeń jest oczywiście kilka, jak to bywa z teoriami. Do najpopularniejszych i podręcznikowych należy uznanie za winowajcę rzeki Kolorado, jednak pojawiają się także koncepcje związane z anomaliami sejsmicznymi na tym obszarze.

*

Sposobów zwiedzania Kanionu również jest wiele, a ich wybór zależy od czasu, który można na to przeznaczyć i ilości dolarów w portfelu. My zdecydowaliśmy się na zwykłą wędrówkę wzdłuż szlaku widokowego i do dziś żałujemy, że nie wybraliśmy opcji podziwiania widoków z perspektywy pokładu nurkującego między skałami helikoptera. Znajomi, którzy odwiedzili Stany tuż po nas byli tym lotem zachwyceni. A to jedne z tych osób, którym w kategoriach najlepszych podróży, najlepszych przeżyć i najlepszej pizzy w mieście ufa się bezgranicznie!

Poza opcją zwiedzania Kanionu z lotu mechanicznego ptaka, jest też między innymi możliwość raftingu, trekkingu i campingowania na samym dnie tej skalistej studni. Z informacji praktycznych: w okolicy znajdują się hotele, jednak noclegi najlepiej jest zarezerwować z wyprzedzeniem.

No to, nagadałam się. Czas pobawić się w kosmonautów. Chodźcie zobaczyć jak pięknie jest na księżycu!Ps. Jeśli macie ochotę, zobaczcie inne teksty z naszej amerykańskiej przygody:

Tagi:
O mnie
Hello beautiful

Poems, to felietony uczuciowo-satyryczne do czytania przy herbacie i winie. Czułe historie, ładne rzeczy, wolne żarty. Boho klimat, podróże i fotografia. #Goodvibesonly dla inteligentnie wrażliwych.

A ja jestem Ola. Rozkochana w fotografii, podróżach, emocjach i słowach. I tym, jak miękkie w dotyku są psie uszy. Herbatę piję w nieprzyzwoitych ilościach. Prawniczą togę zamieniłam na wygodne trampki, a grube kodeksy na ciężką lustrzankę, którą zabrałam ze sobą w podróż dookoła świata. Chodź czytać, bo wystygnie herbata!

Chcesz nauczyć się tworzyć inspirujący content na Instagramie?
Pobierz darmowy rozdział videobooka SoulStories!

Kliknij, by pobrać darmowy rozdział SoulStories, który pomoże Ci nagrywać jakościowe video telefonem, tworzyć magiczne InstaStories i zdradzi sekrety storytellingu! Poznaj wyjątkowy format multimedialnej książki!

pobierz mini videbook

say hello on

@poems.wonderland
Zapisz się na Uczuciowo-Satyryczny Newsletter!

Chcesz dostawać ode mnie listy? Zapisz się do poemsowego newslettera!

[contact-form-7 id="20" title="Newsletter" html_class="cf7_custom_style_2"]